[:uk]

Розповідаю про свій лижний досвід в Словаччині.

Відразу скажу, що я в лижах новачок і вмію добре робити тільки дві речі: позувати для фото стоячи і лежачи Тож прошу експертів відразу пройти повз аби скептично хмикати десь віддалік.

Запрошую до читання всіх інших, хто хоче більше дізнатися про лижні локації.

Отже, почнемо з лиж бігових. Останній раз я на них стояла, мабуть, кілька років тому. Якось спеціально не навчалася, тож технікою похвалитися не можу. Але якщо я вже щось вирішила, то мало що мене може зупинити. Отже, в переддень Різдва поїхали ми в лижно-біговий осередок біля містечка Левоча, що нам його порекомендувала родина Кононків. Локація в першому коментарі Сервіс на місці приємно здивував. Дуже ввічливий працівник люб’язно поцікавився нашими розмірами, і вдалося домовитися на чистій англійській про оренду лиж на 3 дні по ціні 2 днів прокату. Вартість комплекту для дорослого 15 евро. Прямо біля будинку сервісу, в якому доречі є також затишний ресторанчик, починається траса. Точніше, є їх кілька різної довжини і складності. Найкоротша дитяча 0,5 км, а найдовша 5 км.

Трохи розкатавшись, наступного дня вирішили розвідати інші локації. Вибрали маршрут в південній частині Словацького Раю. OpenSnowMap.org показало нам начебто підготовлену трасу з початком біля гірськолижного підйомника. Та працівники станції мабуть про це не знали і трасу не розчистили. І тут ми згадали, що по дорозі бачили ще пару місць, де теоретично можна було б покататися. І таки знайшли! Локація в другому коментарі . Чудова розкатана траса лісом, де можна за бажанням трохи скоротити маршрут. Мене, як початківця, це потішило. Найдовша петелька тут була на кілометрів 8. За бажанням, можна додати собі довжини, пройшовши ще дві додаткові петлі. Взагалі, непоганий район для бігових лиж. Тільки не завжди знаєш, в якому стані траса. А на другий день повіяв теплий хальний, температура піднялася вище нуля , і вся наша краса розтанула. Як у казочці про Снігуроньку. Довелося останнього дня податися в вищі гори на лижі . Так ми опинилися на гірськолижному курорті Ясна.

Як читаємо на офіційній сторінці курорту, всього тут знайдете більш як 50 км гірськолижних трас. З них 24 км легких, 19 середніх і решта складних. Декілька підйомників вивозять на самий вершечок Низьких Татр, тобто на гору Хопок висотою 2024 м н.р.м. Звідти якраз і починається все найцікавіше. Але цього дня найвищі траси були закриті. Підозрюю, що через вітряну погоду . Мене це не дуже засмутило, але мої супутники були трохи розчаровані.

Трохи практичних моментів:

  • Скіпаси зареєстровані користувачі можуть купити онлайн в магазині gopass. Вони так коштують найдешевше. Супер, якщо у вас вже є вироблена пластикова картка gopass, тоді ви її просто поповнюєте в автоматі.

На що треба звернути увагу:

  • Уважно вивчіть, які є види скіпасів. Одно, багатоденні, сезонні. Впродовж дня: ранкові, післяобідні, вечірні (тільки на ділянках зі штучним освітленням)
  • Підйомники у переважній більшості працюють до 15.30, і після заходу сонця вам доведеться спускатися в сутінках.
    Що сподобалося:

Перше і основне – відсутність черг. Після Польщі дуже відчутна різниця.

Добре розвинена інфраструктура. Нагадує альпійські курорти. Велика кількість кафешек і ресторанчиків навіть вздовж однієї малої траси .

І підсумовуючи.

Обов’язково треба повернутися! Ще не все перевірено і об’їжджено.

А родина Кононків, більш відома як “Trekker” організовує ще кілька родинних зимових таборів в Словаччині. Тож запрошую долучатися до їх виїздів.

Дякуємо за інформаційну підтримку і сподіваємося ще побачитися![:]

Залишити відповідь