Час на гарячу ванну… Огляд підхалянських термальних басейнів

0

[:uk]Термальні басейни – найкраще рішення в погану погоду. І в цій статті я розповім про всі “гарячі точки” на польському боці Татр. А почнемо, мабуть, з історії.

Перше на Підхалі джерело вод термальних було виявлено в передмісті Закопане Ящчурувки 1844 року. Температура води в ньому сягала 20 °С. Ще до 70-х років XX століття тут існував відкритий басейн із теплою водою. Але пізніше, під час будівництва міської каналізації, підземні пласти було порушено, і джерело вичерпалося. Однак геологи не припиняли пошуків і відкрили підземні резервуари з розкидом температури від 18°С до 86°С! Тож не дивно, що термальні води, окрім як у лікувальних цілях, використовують у системах обігріву будинків.

Але, повернемося до наших водних розваг. І почнемо з терм у Шафларах, як з найстарішого комплексу термальних басейнів.

Відкрилися терми Шафлари 2008 року і спочатку були одним басейном з невеликим будиночком – роздягальнею. Але зараз це вже сучасний комплекс із чотирма басейнами температурою 30-38°С (два закритих і два відкритих), а також “жабником” для малюків і зоною розваг. Саме тут любителі швидкої їзди знайдуть гірку загальною довжиною 55 метрів! Крім того, ви зможете скористатися різними видами гідромасажу і гарненько промасажувати плечову і поперекову зони.

У комплексі так само розміщені сауни: фінська (з температурою 100 градусів, вологістю 10%), парова римська (з музико- і аромотерапією), зігрівальна (з температурою до 60 градусів).

Гості можуть відвідати SPA-зону і підкріпитися в ресторані італійської кухні або барі.

За складом сірководневі води в Шафларах найбагатші на природні мінерали, як-от: кальцій, магній, залізо, хром, сода, хлор, сірка і свинець. Властивості води: знижує вагу тіла, налагоджує гормональний обмін, благотворно впливає на нервову систему, покращує кровообіг, підвищує загальний тонус, знижує негативний вплив стресу на організм.

Так само варто зазначити, що терми легкодоступні для відвідувачів без власного транспорту, оскільки за 100 м від входу зупиняються всі автобуси, що йдуть до Закопане.

Зовсім недалеко від терм Шафлари збудували новий комплекс “Гарячий потік” (Gorący Potok). На мою думку, це найбільш кліматичне місце на Підхалі. Тут ви знайдете безліч басейнів різної величини просто неба з температурою від 34 до 40 градусів.

Тут можна проплисти прохолодною річкою з мальовничим містком, що нависає над водою; вигрітися на гарячих каменях; посидіти в боровикових ваннах. Про останні варто сказати, що вони сприяють омолодженню організму, роблять шкіру більш підтягнутою і пружною.

Для дітей буде цікава зона розваг із різними гірками та водними забавами, а також на території знаходиться мотузковий парк.

Є й зона саун, де ви можете не тільки посидіти в сухій фінській сауні або парильні, а й подихати лікувальним повітрям у сольовій кімнаті.

На території розташовані ресторанчик швидкого обслуговування і бар.

Цей комплекс я б порадила для тих, хто відпочиває з дітьми в теплішу пору року, оскільки всі басейни відкриті, а взимку малюкам може бути не надто комфортно. Однак за тривалого перебування в гарячій воді різниця температур під час переходу між басейнами не така відчутна, як можна було б припустити.

Тішить те, що ціни тут дуже демократичні, часто можна “зловити” знижки та повеселитися на численних заходах під сучасну або регіональну музику.

Вода за складом схожа на ту, що в термах Шафлари, тому не зупиняюся на її властивостях. Їдемо далі…

Терми “Баня” у Бялці Татшаньській можуть похизуватися найрозвиненішою інфраструктурою, оскільки розташовані посеред одного з найвідоміших у Польщі гірськолижного курорту “Котельниця”. Температура води в басейнах (зовнішніх і внутрішніх) коливається в межах 34-38 градусів.

Терми порадують як дорослих, так і наймолодших відвідувачів. Для дітей обладнано “жабник”, кілька гірок (зокрема такі, де можна з’їхати на понтоні), басейн із хвилями і “цунамі”. Усі внутрішні басейни розташовані в одному великому приміщенні, що дає змогу відпочивальникам одночасно ніжитися в джакузі і спостерігати за дітьми, які граються. Влітку до основного комплексу прибудовується зона відпочинку з надувними басейнами, гірками та іншими розвагами для всієї родини.

Дорослих чекає саунаріум, куди входять: фінська сауна (температура до 100 градусів і вологість 20%), парилка (температура 45°С, вологість 100%), російська лазня (температура 65°С, вологість 60%), стара гуральська лазня (температура 60°С, вологість 35%). У зоні саун так само розташовані: сольова кімната, зал для відпочинку, басейн для релаксації, гідромасажна ванна для ніг, бочка з крижаною водою.

Тут же ви знайдете зону SPA, де можна записатися на масаж і різні косметичні процедури, а також відвідати соляріум.

Звісно, на території є ресторанчик і бар.

Склад води: кальцій, магній, марганець, залізо, сірка, хлор, сода, свинець, літій, мідь, цинк, кремній. Багатий склад мінералів сприяє схудненню, покращує самопочуття, робить шкіру більш пружною і нормалізує тиск.

Терми об’єднані з готелем 4 зірки “Баня”, гості якого можуть без обмежень користуватися всіма водними розвагами. Крім того, в готелі можна залишити дітей у дитячій кімнаті, де за ними наглянуть вихователі (вартість 25зл година), відвідати один із двох ресторанів, посидіти в лобі-барі та відпочити після катання на лижах у сімейній зоні на першому поверсі.

І, звісно, до послуг лижників засніжені спуски з пунктами прокату всього необхідного для зимових забав.

До комплексу можна дістатися громадським транспортом із Кракова (перевізник “Szwagropol”) або маршруткою із Закопане.

Наступна зупинка – терми “Буковина”. Як зрозуміло з назви, розташовані вони в Буковині Татшаньській. Комплекс позиціонує себе як “елітний”, що позначається на цінах.

Температура води в зовнішніх і внутрішніх басейнах від 30 до 38 градусів. Комплекс складається з дитячої зони (в окремому приміщенні); басейну зі ступінчастим гідромасажем, де можна помасажувати тіло від гомілок до шиї; внутрішнього басейну з джакузі та зовнішніх басейнів. На відміну від терм Баня, тут вам не вдасться комфортно переплисти з внутрішнього приміщення до зовнішнього басейну, а доведеться перебігати взимку по холоду.

У термах “Буковина” справжній рай для любителів саун. Тут їх аж 8: сауна фінська екстримальна (температура 110°С, вологість 10%); сауна фінська традиційна (температура 100°С, вологість 20%); сауна гуральська (температура 90°С, використовується для сеансів аромотерапії); 3 різні парові лазні (з температурою 50 градусів без запахів; 45 градусів із деревними запахами, 40 градусів із солодкими квітковими та фруктовими запахами, вологість до 100%); кабіна з інфрачервоним обігрівом (температура до 60°С), Lakonium із низькою вологістю повітря та температурою 50 градусів. Крім того, зал для відпочинку, де можна відпочити між сеансами та охолодитися кількома способами (а навіть кубиками льоду!).

На території розташований бар, а поруч із термами в готелі ресторан.

Вода сірчано-содова, що містить у собі: сірку, соду, магній, хром, хлор, свинець, кальцій. Допомагає при безсонні, нормалізує гормональний баланс, благотворно діє на нервову систему.

Неподалік від термальних басейнів розташовані лижні спуски на верхівках Олчанським, Високим і Русинським.

Доїхати можна з боку Закопане маршрутками на Бялку Татшаньську або прямим рейсом перевізника “Szwagropol”.

Хохоловські терми користуються найбільшою популярністю, оскільки є найбільшими на Підхалі. Тут безліч водних розваг, зокрема плавальний басейн, чим не можуть похвалитися інші терми. Температура в межах 30-36 градусів. Для сімей будуть цікаві гірки з понтоновими з’їздами, сольова кімната, парилка для дітей, джакузі та гідромасажі.

Гості можуть погріти кісточки в бочках із сірчаною або соляною водою. А зона саун задовольнить найвишуканіший смак. Складається з фінської сауни, біо-сауни з ялівцем, лазні парової та ароматичної, інфрачервоної, сухої сауни. Але хотіла б вас попередити, що частина приміщень виходить на оглядову терасу, з якої як відкривається гарний краєвид на гори, так і видно вас, що дефілюють у рушниках або навіть негліже. Охолодитися ви зможете на вибір у бочках з крижаною водою, прохолодному басейні (на тій же оглядовій терасі) або скориставшись доріжкою Кнеппа (холодний дрібнодисперсний душ для ніг). Тут же є джакузі та міні-бар із закусками.

У зоні SPA традиційно на вас чекають масаж і косметичні процедури з використанням природних матеріалів. Таких, як: сіно, лікарські трави, глини.

А в ресторані відвідувачі можуть насолодитися стравами регіональної та світової кухні.

Склад води: сірка, кальцій, магній, сода. Сприяє поліпшенню кровотоку, чинить заспокійливу дію.

Чим доїхати? Є дві можливості: маршруткою із Закопане на Хохолів і Вітув, а також автобусом перевізника “ZebraBus” із четверга по неділю.

Останнім розглянемо аква-парк у Закопане. Температура коливається від 30 до 38 градусів. Дітей порадують такі розваги, як: 5 видів гірок; “гірський потік”, де вода то прискорюється, а то сповільнюється; джакузі, водяна гойдалка. Зовнішній басейн містить термальну воду й обладнаний соплами для підводного масажу. Безперечною перевагою є вид на Татри.

Склад води: кальцій, сода, сірка, магній, свинець, кремній. Показана при лікуванні ревматичних болів та інших захворювань опорно-рухового апарату, покращує кровообіг, знижує тиск.

Дістатися до басейнів у Закопане легко, тому тут завжди вистачає відвідувачів. Основна маса – туристи, які розслабляються після вилазок у гори.

Отже, тепер ви знаєте, куди попрямувати в погану погоду. Впевнена, що які термальні басейни ви б не обрали – забава для всієї родини буде незабутньою!

А нижче ви знайдете корисні посилання.

[:]

Залишити відповідь